İletişim Bilgileri

KARACA TEKNİK

Güvenilir Şirket
 • Yetkili Kişi: Doğan Can/Makina Mühendisi & Özkan Kara/İklimlendirme Teknikeri
 • Telefon numarası: +90 (326) 618-01-12, 554 701 19 80
 • MSN: karaca_teknik@hotmail.com
 • Adres: ÇAY MH. NAMIK KEMAL CD. FUAT PAYAS APT. ZEMİN KAT NO:8, İskenderun, Hatay, 31200, Türkiye

Çalışma Saatleri

Temsilciliklerimiz

Sitedeki güncellemeler
Beha Konvektör Isıtıcı 1500 W (Elektrikli Ekonomik Radyatör), resim 1
 • Beha Konvektör Isıtıcı 1500 W (Elektrikli Ekonomik Radyatör), resim 2

Beha Konvektör Isıtıcı 1500 W (Elektrikli Ekonomik Radyatör)

BEHA Elektrikli Konvektör Isıtıcı 1500 Watt
stokta var
500 TL
Satın Al
Ödeme ve Teslimat Şartları Çalışma Saatleri
İletişim Bilgileri
 • Yetkili Kişi: Doğan Can/Makina Mühendisi & Özkan Kara/İklimlendirme Teknikeri
 • Telefon numarası: +90 (326) 618-01-12, 554 701 19 80
 • MSN: karaca_teknik@hotmail.com
 • Adres: ÇAY MH. NAMIK KEMAL CD. FUAT PAYAS APT. ZEMİN KAT NO:8, İskenderun, Hatay, 31200, Türkiye
Ürün ile ilgili detaylı bilgi

Özellikler;

 • 1500 Watt (15-20 m2)
 • Elektronik Termostat
 • Donma Koruması
 • Çocukların ayarlarıyla oynamasını engelleyen güvenlik kapağı
 • İnsaların ya da eşyaların anlık temasında yakmayan ve zarar vermeyen dış yüzey
 • Kolay kurulum ve yer kaplamayan zarif tasarım
 • Programlanabilir ısı azaltma modülü (Opsiyonel)
 • 5 yıl Garanti

Değerli Müşterimiz;
BEHA Isı Panellerini kullanırken beklenen verimi doğru olarak alabilmeniz için bu uyarıyı lütfen dikkatle okuyunuz ve uygulayınız.

BEHA panel ısıtıcıları üreticiden son kullanıcıya kadar tüm kademelerde gerekli bilimsel ve sanayi testlerine tabi tutulmuş, ürün kalite ve standartları tescil edilmiştir. Europe Certification (CE) tarafından tescil ve onaylanmıştır. Bu nedenler kullanmak üzere satın almış olduğunuz ürünle ilgili bilgiler de aynı Uluslararası standart sertifikalarından olan Certificatio şekilde bu sertifikasyon kavramı içinde standarttır. Yani özetle bu ürün sadece sizin tarafınızdan kullanılmaya başlanan bir ürün veya sadece bizim tedarikçilerimiz tarafından sağlanan veya üretilmeyen bir üründür.

CE standartlarına göre sertifikalandırılmış ürünler üreticinin iddia ettiği bilgilerin tescil edilmiş olması halidir. Bu nedenle ürünle ilgili bilgiler üretici tarafından iddia edilmiş, CE tarafından test edilmiş ve onaylanmıştır. Ayrıca CCA (CENELEC European Committee for Elektrotechnical Standardization Certification Agreement) EN 60335 sertifikalarına sahip olduğundan herhangi bir teknik problemi yoktur.

BEHA aynı zamanda ürünü ihrac ettiği ülkeler için de CE sertifikasını ibraz ederek o ülkelere satış yapabilmektedir.

CE sertifikası olan ürünü kullanırken ek sertifikalarına da dikkat etmeniz gerekmektedir. Örneğin; BEHA ısı panelleri banyo gibi nemli ortamlarda kullanılabilme özelliğini sizlere sunmaktadır. Bu nedenle bu iddiasını da IPX4 sertifikası (Su Sıçratma Sertifikası) ile tescil ettirerek ürüne ait onayların nemli ortamlarda kullanılması halinde de herhangi bir sakınca doğurmadan insan sağlığına zarar vermediği belgelenmiştir. Bu nedenle BEHA panel ısıtıcılarını banyolarınıza rahatlıkla kullanabilirsiniz.

BEHA ısıtıcılarını kullanan ve kullanmak isteyen tüketicilerin en iyi verimi alabilmeleri için dikkatle uyması gereken bazı kurallar vardır. Öncelikle BEHA ısıtıcıları infrared ısıtıcılar, panel yağlı radyatörler, seyyar ısıtıcılar veya rezistanslı ısıtıcılar gibi algılanmamalıdır. Bu nedenle BEHA panel ısıtıcılarını kullanmaya başlamadan önce öncelikle daimi ısınma amacıyla edinmelisiniz. Geçici ısınma, ordan oraya taşınan ısınma araçları gibi değerlendirerek kullanmaya çalışır iseniz dilediğiniz verimi alamazsınız. Örneğin bu gün salonu, yarın yatak odasını olmadı çocukların odasına taşıyalım düşüncesiyle hareket etmeniz halinde bu ısıtıcıdan verim alamadığınız gibi ürün memnuniyetsizliğinizi bizlere ilettiğinizde bizler her ne kadar ürünü geri iade almış olsak da sizler uzun dönem kullanım amacıyla edineceğiniz başka ısınma veya mevcut ısınma sistemlerinde tasarruf edememiş olacaksınız. Bu nedenle doğru kullanım yollarını uygulayarak verimli tasarruf edinmeniz sizlerin yararınadır. BEHA panel ısıtıcılarınızı evinizin bir o odasından bir başka odasına taşımayınız. BEHA ısı panelleri kesinlikle seyyar ısıtma sistemi değildir.

BEHA panel ısıtıcıları teknik olarak 3 madenin (Volfram, Magnezyum, Aluminyum) bir araya getirilmesi ile elde edilen özel bir rezistans sistemi sayesinde kısa süreli elektrik çekerek, dengeli bir şekilde ısı yayma prensibi ile ısınma sağlar. Örneğin panel ısıtıcı çalışmaya başladığında öncelikle ortam ısısını ayarladığınız seviyeye 20°C ye ulaştırana kadar elektrik kullanır. Ortamda bulunan eşyalara, duvarlara, tavan ve tabanlara ısının işlemesiyle ortam ısısını dengelediğinde artık bu ısı ortamını aynı derecede dengede tutmak için aralıklı termostatı sayesinde enerji çekerek ısınma sağlar. Bu dengeyi sağlayan panel ortalama olarak 1 saat içinde yaklaşık 20 dk elektrik çekmeye başlar. Bu nedenle ortam ısısında belirgin düşmeler olmadığı zaman elektrik tüketmez. Elde edilmek istenen verim bu aşamada oluşmaya başlar. Bu durum birçok daire ve binada 24 saat gibi zaman alır. BEHA panel ısıtıcıları infrared ısıtıcılar gibi yakar yakmaz 30 dk içinde ortam ısısını yükseltmezler. Bu süre dengeyi sağlayana kadar ve oda ısısını koruma sağlayana kadar devam eder.

BEHA panel ısıtıcıları kat kaloriferi sistemi gibidir. Bir odayı ısıtmak için ürün alıp denemek istiyor iseniz. Öncelikle tercih edeceğiniz odalar yatak odanızdır veya çocuklarınızın odasıdır. Bu ortamlarda dilediğiniz verimi almamanız mümkün değildir. Diğer ortamlarda, salon, mutfak, oturma odası gibi ortamlarda ısınmak ve denemek istemeniz halinde bir panel ile o ortamlar devamlı insan hareketi olması ve kapı açılıp kapanması ile ısı kaybı olacağından panel ısıtıcı devamlı olarak elektrik tüketecektir. Havalanma olması halinde de kısa sürelerde 30 dk gibi ortam ısını istediğiniz seviyeye çıkaramayacaktır. Çünkü bu ortamdan diğer oda ve alanlara kaçan ısı size bu panelin ısıtmaması ve yeterli olmaması şeklinde yansıyacaktır. Bu da ürünün yanlış anlaşılmasına neden olacaktır. Bu yüzden önerimiz öncelikle çocuk ve yatak odanıza kurmanızdır.

BEHA panel ısıtıcılarından dilediğiniz verimi doğru ve tam almak arzusunda olmanız ve bunu bir üst modelleri (daha büyük panelle) sağlamayı düşünmeniz söz konusu olabilir. Ancak bu durum da yanlıştır. Satış personeli zaman zaman işin içinden kolayca çıkmak için size hemen bir üst modeli teklif edebilir. Bu durum gerekli bir hal değildir. BEHA panel ısıtıcıları hakkında verilen enerji tüketim değerleri yapılmış olan test aşamalarında zaten değelendirilmiştir. Hatta elde edilen değerlere göre oda alanları saptanmıştır. Bunun anlamı şudur. Siz P4 Modeli 400 Watt 3-7 m² arası alanı ısıtır diye bir ürün modelini seçtiğinizde bu ürün bu kadar alanda mutlaka etkilidir. Bu alanda şayet ısı izolasyon problemi yok ise (cam altlarından soğuk hava gelmiyor, kapı altlarından soğuk hava gelmiyor, devamlı açılıp kapanan bir ortam değil ise, tabanlarda beton, karo yok ise) paneliniz mutlaka ısıtmayı sağlayacaktır.

BEHA ısı panellerini kullanmaya karar vermeden önce ısınmasını istediğiniz her ortamın (oda, banyo, salon, mutfak veya koridor) metre karelerini ölçünüz. Bunu takiben o ortamlara yerleştireceğiniz standart paneli seçiniz ve projenizin kaç panel ile tamamlanacağını belirleyiniz. Ardından panel siparişi veriniz ve montaj yapınız.

BEHA panel ısıtıcılarını monte ettikten sonra tüm evinizin kabul edilebilir ısı değeri olan 20°C yi bütün panellerde ayarlayınız.

Tüm panellerde ayarladığınız ısı değeri 20°C olmasına rağmen bazıları daha uzun süreyle elektrik çekiyor ise (üzerindeki düğmede ışık diğerlerine göre daha uzun süreyle yanıyorsa elektriği çekiyordur) o panelin bulunduğu ortamda ısı kaçağı vardır demektir. Bu ısı kaçağının neler olabileceğini inceleyiniz. Bu incelemeden herhangi bir hava sirkülasyonu olup olmadığını, bunu nasıl giderebileceğinizi değerlendiriniz.

BEHA ısıtma panellerini montaj yaparken mutlaka ve mutlaka alt kenarları yerden 2 cm yüksekte olmasına dikkat ediniz. 20 cm yukarıya monte ettiğiniz panelin ölçtüğü ısı derecesi yukarıya çıkmış olan sıcak havanın 20°C olması halinde çalışmayacaktır. Bilindiği gibi soğuk hava yere, ayaklarımızın bastığı 2 cm lik alanda en fazla birikir, ısındıkça da yukarı çıkar. Panel yukarıdaysa ve yukarıdaki ısı 20°C ye ulaştıysa panel elektrik çekmeyecek ve ısıtmaya geçmeyecektir. Doğal olarak panel çalışmıyor, yerdeki ayaklarımızın bastığı yerde ısınma yeterli olmayacak ve en fazla üşüdüğümüz noktalar soğuk kalacaktır. Bu nedenle montaj seviyesine mutlaka ve mutlaka riayet edilmelidir.

BEHA ısı panelleri için geçerli olan kural şudur, dış ortam, sokaktaki hava 0 derecede don halinde bile olsa, evin izolasyonu iyi ise ve evin içinden dışarıya ısı kaçağı yok ise, duvarlar, taban, tavan, kapı altları, pencere altları gibi yerlerden ısı kaybı yok ise panel ısıtıcılar ortam ısını 20°C de tutabilecek ve gerekli tasarruf da sağlayacaktır.

Sipariş bilgileri
 • Fiyat: 500 TL
Ticiz.com'un rehber kategorisi: Hatay'daki Elektrikli ısıtıcılar
Oluşturma tarihi: 16.03.2013 13:47
Düzenleme tarihi: 05.05.2017 12:29